•  
  •  
  •  

Ключові тенденції і виклики публічної політики в Україні та роль аналітики в суспільних трансформаціях обговорено на VI щорічній конференції аналітичних центрів

Відбулася VI щорічна конференція аналітичних центрів, у роботі якої взяв участь Перший заступник Голови НАДС Володимир Купрій.

Під час конференції презентовано результати policy досліджень в України та обговорено роль аналітики в суспільних трансформаціях.

У своєму виступі Володимир Купрій акцентував увагу на тому, що влада в ухваленні рішень має спиратися на результати досліджень, консультацій з експертами та громадськістю. Аналітичні центри повинні стати містком між владою та суспільством і таким чином відігравати важливу роль в ухваленні кращих політичних рішень. Сьогодні в Україні є великий попит на якісну аналітику у сфері державної служби. Тому дуже важливо мати належну комунікацію між аналітичними центрами і середньою ланкою управлінців, які займаються виробленням політик. Володимир Купрій наголосив, що НАДС відкритий до співпраці та зацікавлений у результатах діяльності аналітичних центрів, які досліджують державну політику.

Під час роботи конференції оприлюднено основні висновки дослідження державної політики та оцінювання запиту на аналітику. Зокрема, наголошено, що основними викликами для аналітичних центрів, що досліджують policy research, є відсутність кваліфікованих фахівців для проведення технічних досліджень, слабка національна система збору статистичних даних і нестабільні джерела фінансування. З огляду на це стоїть завдання підготовки дослідників державної політики шляхом підтримки програм стажування, розробки освітніх програм, тренінгових семінарів для потенційних лідерів.